Dashboard
 
Az olvasottság nem publikus.
Játsszuk el az életünket... Aztán szerezzük vissza!
2 éve
Játsszuk el az életünket... Aztán szerezzük...
Legyen tánc!
2 éve
Legyen tánc!

Jegyzetlap

  • Tanulás, produktivitás
  • Bullet Journal
  • Beszélgetés
  • Blog
Séta és tanulás? Naná!

Séta és tanulás? Naná!

Ebben a posztban ismertetem veletek, hogy mégis miért érdemes tanulás közben mozogni. Talán elsőre kivitelezhetetlen tűnhet, de ha megtalálod a megfelelő ritmust, a siker meglepő lesz. Szóval, akkor mégis miért működik? 

A módszer mondthatni ugyanazon a sémán működik, mint a zenehallgatás. Az agyad a bejövő primér ingereket felhasználja, és ezekhez hozzárendeli a bevitt információkat. Mivel a járkálás ösztönös cselekedet, tehát a végzése során az agynak nincs szüksége magasfokú koncentrációra, szó sincs multitaskingról. 

A végzéséhez az alábbiakat javaslom:

  • Mindig készíts jegyzetet

Tény, hogy sétálás közben nem igazán kényelmes olvasni, éppen ezért javaslom, hogy készíts egy rövid kivonatot a nevekből, fogalmakból, dátumokból, és ebből tanulj, ne pedig könyvből.

  • Megfelelő hőmérséklet

Túl hidegben nem jó tanulni, de túl melegben sem, hiszen a szervezeted azonnal kényelmetlen helyzetbe kerül. Nagyon fontos még az állandó friss levegő biztosítása, így elegendő oxigént kap az agy.

  • Kényelmes lábbeli

Senki nem akarja tönkretenni a lábát, igaz? Ráadásul ha kényelmetlen lábbelit viselsz, csakis arra fogsz tudni koncentrálni, hogy hol nyom a cipőd. Nem éppen a leghatásosabb módja a tanulásnak.

  • De mégis hol?

Bárhol! Parkban, otthon, lépcsőházban. Lehetőleg azért olyan helyen, ahol nem érhet semmilyen baleset, kerüld a forgalmas autóutakat, és persze figyelj, hogy legyen elegendő fény. 

  • Lassú tempó

Az átlagos gyaloglási tempó az 5 km/óra, azaz egy óra alatt öt kilométert teszel meg. A mi esetünkben ez azonban túl gyors, mert könnyen kifulladhatsz, még akkor is, ha aktívan sportolsz. Tanulás közben ösztönösen el kezdjük magunk elé motyogni a tananyagot, ez pedig gyors levegővételhez vezet. Vegyél fel egy kényelmes, 3 km/órás, lassú sétálós tempót. 

 

komment oktatás tanulás séta iskola mozgás módszer hatékony tanulás tanulási módszerek kooperatív tanulás kooperatív kooperatív technikák Tanulás tanulási stratégiák tanulási tipp tanulási módszer tanulási tppek hogyan kell tanulni hatékony tanulási módszerek tanulás tanulása kooperatív módszerek tanulást segítő módszerek hogyan tanuljunk kooperatív tanulási technikák hogyan lehet könnyen tanulni a tanulás tanulása tanulasi modszerek nem tudok tanulni tanulás segítő gyors tanulás titka tanulást segítő technikák tanulás gyorsan tanulási módszerek technikák tanulási technikák fejlesztése hatekony tanulas tanulni tanulok tanulási technikák módszerek hogyan tanuljunk gyorsan és hatékonyan hogyan kelll tanulni gyorsan gyorstanulási módszerek tanulási képességek fejlesztése Tovább
Séta és tanulás? Naná! Tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Google+ Tetszik
0
komment

Ajánlott bejegyzések:

  • Így zárd az évet és kezdj egy újat! Így zárd az évet és kezdj egy újat!
  • Őszre hangolódva: kurzusajánló Őszre hangolódva: kurzusajánló
  • 5 tipp, hogyan legyél produktívabb alkotó 5 tipp, hogyan legyél produktívabb alkotó
  • Angol nyelvtanulás önszorgalomból - 0. hét Angol nyelvtanulás önszorgalomból - 0. hét
  • Készségek, amik jól jöhetnek #1 Készségek, amik jól jöhetnek #1

A bejegyzés trackback címe:

https://jegyzetlap.blog.hu/api/trackback/id/tr3312350537

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Facebook

Jegyzetlap

Ez a blog kipróbált módszertani segítséget nyújt mindazoknak, akik élvezetesebbé, játékosabbá és mégis hatékonnyá szeretnék tenni a tanulás folyamatát. Az itt található posztok nem fordítások, hanem az ismerőseim és az általam kipróbált módszerekről szólnak, figyelembe véve a magyar oktatási rendszer természetét.

Mindemellett kiemelt hangsúlyt fektetek a mentális és lelki betegségekre, mert úgy tapasztaltam, a magyarországi mentálhigiéniai állapot katasztrófális. Úgy vélem, erről ma igenis beszélni kell, ráadásul az elavult elhallgatós módszer begyűrűzik az iskolákba is, nagyon sok szorongó, lelkibeteg diákkal lehet találkozni. Tenni szeretnék valamit ez ellen!

Abban az esetben, ha kérdésed vagy felmerülő problémád lenne, kérlek írj egy emailt a jegyzetlapblog@gmail.com címre. 

Keresés

Instagram-doboz

@anita_happyproductivity

határ a csillagos ég!