Dashboard
 
Az olvasottság nem publikus.
Mit tegyünk, ha borul a teljes időbeosztásunk?
2 éve
Mit tegyünk, ha borul a teljes időbeosztásunk?
Hogyan tervezzük meg az időbeosztásunkat?
2 éve
Hogyan tervezzük meg az időbeosztásunkat?

Jegyzetlap

  • Tanulás, produktivitás
  • Bullet Journal
  • Beszélgetés
  • Blog
Hogyan tervezzük meg az időbeosztásunkat?

Hogyan tervezzük meg az időbeosztásunkat?

A dolog gerince

Ez a poszt rövid lesz, tömör, de lényegre törő. Úgy érzem, mind a 0. beindító, mind pedig a 1. alapozó bejegyzésben alaposan átforgattam az időbeosztással kapcsolatos elméleti kérdéseket. Nem maradt más hátra, mint nekiülni, dolgozni rajta, és learatni a munka gyümölcsét.

Álljon itt egy kis emlékeztető arról, hogy milyen tulajdonságokkal rendelkezzen a jó időbeosztás. Legyen: 

  • rugalmas
  • átlátható
  • könnyen visszavezethető
  • minimalista

0. lépésként először válassz egy formátumot, ahová vezetni fogod a teendőket. Ez lehet egy egyszerű füzet, hagyományos határidőnapló vagy digitális naptár. Mindegyik formátumnak megvannak a maga előnyei és hátrányai, ezekről majd részletesen is fogok írni.

Első lépésként a legfontosabb, hogy meghatározz 3 nagyobb teendőt, de ennél több semmiképp ne legyen. Ez a rész fogja teljesíteni a minimalizmus tulajdonságát. Ugyanakkor ügyelj arra, hogy az említett 3 nagy teendő ne legyen összetett és bonyolult. Hiszen minden bonyolult teendőt úgy lehet igazán hatékonyan megoldani, ha azt egyre kisebb és kisebb alteendőkre bontjuk. Gondoljunk csak a fantasztikus piramisokra: Ha egészben nézzük, akkor egy lebilincselő építményt látunk, de ha közelebb megyünk, észrevesszük, hogy nem áll másból, mint sok-sok kőből. 

A három nagyobb teendőt egységesen oszd el. Vagy egy reggeli-délelőtti-délutáni vagy pedig egy délelőtti-délutáni-esti időszakaszokba oszd be, sose halmozd fel egyszerre, mert az felesleges stresszhez Ráadásul a a bezsúfolás ellene van a rugalmasságnak.

Ha megvannak a főbb teendők, akkor jöhet a pihenés szekciója. Legalább kettő nagyobb pihenési szakaszt jelölj meg, és mindegyik szakasz tartson legalább 1-3 órán keresztül. Ebben az esetben ajánlott spontánnak lenni, a pihenést ne nagyon szabályozd be, mert akkor a kikapcsolódásra szánt idő könnyen teherré válhat. 

Utolsó lépésként nem maradt más hátra, mint gondoskodni az apró teendőkről. A saját tapasztalatom azt mondja, hogy ezeket az apró teendőket (email megírása, telefonhívás, portörlés) ne próbáld meg időre meghatározni, inkább csak jegyezd fel, listázd őket az adott napra vonatkozóan. Aztán amikor üresjáratod van, ilyenkor ezeket könnyen elvégezheted. 

Ennyi lenne hát a nagy mumus, az időbeosztás megalkotása. Remélem, tudott neked hasznos információkkal szolgálni ez a poszt. Ez a bejegyzés a Tikk-Takk // Időkezelés hatékonyan c. kurzus 2. bejegyzése. Remélem, velem tartotok majd ezen a nagyon érdekes úton. KÍváncsi vagyok, ti hogyan haladtok a saját időbeosztásotokkal. Osszátok meg velem FB-n vagy Instán, és taggeljetek be rajta.

komment fun stressz egyetem iskola idő középiskola főiskola beosztás időbeosztás napi rutin időkezelés kooperatív tanulási stratégiák kooperatív módszerek tanulást segítő módszerek tanulás segítő tanulást segítő technikák jól felhasznált idő napi rutin kiépítése hogyan kell napi rutint kiépíteni tikktakkidokezeleshatekonyan időbeosztás tervezése Tovább
Hogyan tervezzük meg az időbeosztásunkat? Tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Google+ Tetszik
1
komment

Ajánlott bejegyzések:

  • Bullet journal januárban is Bullet journal januárban is
  • 5 tipp, hogyan legyél produktívabb alkotó 5 tipp, hogyan legyél produktívabb alkotó
  • Felvételi kisokos Felvételi kisokos
  • 25 évesen 10 év munkatapasztalat? 25 évesen 10 év munkatapasztalat?
  • Bullet journal, az alkotás kapuja Bullet journal, az alkotás kapuja

A bejegyzés trackback címe:

https://jegyzetlap.blog.hu/api/trackback/id/tr2512636415

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Facebook

Jegyzetlap

Ez a blog kipróbált módszertani segítséget nyújt mindazoknak, akik élvezetesebbé, játékosabbá és mégis hatékonnyá szeretnék tenni a tanulás folyamatát. Az itt található posztok nem fordítások, hanem az ismerőseim és az általam kipróbált módszerekről szólnak, figyelembe véve a magyar oktatási rendszer természetét.

Mindemellett kiemelt hangsúlyt fektetek a mentális és lelki betegségekre, mert úgy tapasztaltam, a magyarországi mentálhigiéniai állapot katasztrófális. Úgy vélem, erről ma igenis beszélni kell, ráadásul az elavult elhallgatós módszer begyűrűzik az iskolákba is, nagyon sok szorongó, lelkibeteg diákkal lehet találkozni. Tenni szeretnék valamit ez ellen!

Abban az esetben, ha kérdésed vagy felmerülő problémád lenne, kérlek írj egy emailt a jegyzetlapblog@gmail.com címre. 

Keresés

Instagram-doboz

@anita_happyproductivity

határ a csillagos ég!