Dashboard
 
Az olvasottság nem publikus.
5 gyógyír a halogatás ellen
2 éve
5 gyógyír a halogatás ellen
Hatékonyan a Google Calendarral
2 éve
Hatékonyan a Google Calendarral

Jegyzetlap

  • Tanulás, produktivitás
  • Bullet Journal
  • Beszélgetés
  • Blog
5 kedvenc tervezőnk

5 kedvenc tervezőnk

21.jpg

Abban az esetben, ha valami analóg, de mégis előre készített tervezőnaptárt keresnél, ajánlok néhány közkedvelt, de bevált márkát, amely segíthet elboldogulni a teendőid között. 

Filofax

Magyarországon valamiért nagy kultúrája van a gyűrűs naptárnak, amely előre legyártott, ugyanakkor szabadon variálható lapokból tevődik össze. Itt is megvan a tervezőkre jellemző éves-havi-heti-napi bontás. Bizonyos szintig ez is személyre szabható és díszíthető, de azt be kell ismernem, a lapok design-ja úgy néz ki, mintha a 80-as években lennénk. (Persze te is rakhatsz bele saját, egyénileg tervezett lapokat.)

Personal Planner

Kedvelem ezt a márkát, személyesen is rendeltem már tőlük, és a kis füzetecske tökéletesen helytállt. A webshopjuk és az ügyfélszolgálatuk barátságos. Amint a nevéből adódik, személyre szabott naptárakat, tervezőket árulnak, amelyeket az oldalon keresztül tervezhetsz meg. Külön kiemelném, hogy a tervezők lapjai vastag papírlapból készültek, a nyomtatás nagyon profi, ráadásul jár hozzá egy hajlékony vonalzó és egy ív matrica is.

01.jpg

Hobonichi

Az egyik legelitebb tervező a piacon. A japán márka jó minőségű dolgokat gyárt, a tervőzenek igazi rajongótábora van a tengerentúlon. Nem is csoda, hiszen minimalista, könnyen átlátható, ami a táblázatos nézetnek köszönhető. A papír Tomoe River Paper névre hallgat, ami kellően vastag, ezáltal nem nedvedzik át rajta a tinta. Egy egyszerű bőrtokkal jár, de ezen felül a füzet 180 fokban teljesen kinyítható. 

Lechtturm 1917

A Hobonichi mellett a második nagy kedvenc. A többiekhez képest több féle tervezőt is árulnak, kapható egy akadémiai, egy havi nézettel és egy heti nézettel rendelkező füzet, ráadásul az is megválaszható, hogy kemény vagy puha borítással rendelkezzen-e. 3 fajta méretben kapható (A4, A5, A6), azonban a Lechtturm 1917 leginkább a bátor színválasztásáról híresült el.

02.jpg

Traveler's Notebook

A kis zsebméretű tervező főleg az utazásra specializálódott, ebből adódóan könnyű, strapabíró és minden cicomától mentes. Egy sima bőrtokkal rendelhető, a belseje egy lebutított naptárra hasonlít, de úgy vélem, éppen ezért látja el nagyon jól a szolgálatát. Ezenkívül még néhány utazással kapcsolatos oldalt is tartalmaz - érkezéssel, távozással, úticéllal kapcsolatos lapokat.

Remélem, tudott neked hasznos információkkal szolgálni ez a poszt. Ez a bejegyzés a Tikk-Takk // Időkezelés hatékonyan c. kurzus utolsó bejegyzése. Remélem, velem tartotok majd ezen a nagyon érdekes úton. KÍváncsi vagyok, ti hogyan haladtok a saját időbeosztásotokkal. Osszátok meg velem FB-n vagy Instán, és taggeljetek be rajta.

komment naptár egyetem idő főiskola hatékony tervező időbeosztás napi rutin időkezelés kooperatív kooperatív technikák hatékony időbeosztás kooperatív módszerek tanulást segítő technikák jól felhasznált idő napi rutin kiépítése tikktakkidokezeleshatekonyan időbeosztás tervezése Tovább
5 kedvenc tervezőnk Tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Google+ Tetszik
0
komment

Ajánlott bejegyzések:

  • Bullet journal januárban is Bullet journal januárban is
  • 5 tipp, hogyan legyél produktívabb alkotó 5 tipp, hogyan legyél produktívabb alkotó
  • Felvételi kisokos Felvételi kisokos
  • 25 évesen 10 év munkatapasztalat? 25 évesen 10 év munkatapasztalat?
  • Saját tervezésű naptár - miért és hogyan? Saját tervezésű naptár - miért és hogyan?

A bejegyzés trackback címe:

https://jegyzetlap.blog.hu/api/trackback/id/tr5812643649

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Facebook

Jegyzetlap

Ez a blog kipróbált módszertani segítséget nyújt mindazoknak, akik élvezetesebbé, játékosabbá és mégis hatékonnyá szeretnék tenni a tanulás folyamatát. Az itt található posztok nem fordítások, hanem az ismerőseim és az általam kipróbált módszerekről szólnak, figyelembe véve a magyar oktatási rendszer természetét.

Mindemellett kiemelt hangsúlyt fektetek a mentális és lelki betegségekre, mert úgy tapasztaltam, a magyarországi mentálhigiéniai állapot katasztrófális. Úgy vélem, erről ma igenis beszélni kell, ráadásul az elavult elhallgatós módszer begyűrűzik az iskolákba is, nagyon sok szorongó, lelkibeteg diákkal lehet találkozni. Tenni szeretnék valamit ez ellen!

Abban az esetben, ha kérdésed vagy felmerülő problémád lenne, kérlek írj egy emailt a jegyzetlapblog@gmail.com címre. 

Keresés

Instagram-doboz

@anita_happyproductivity

határ a csillagos ég!