Dashboard
 
Az olvasottság nem publikus.
8 vicces és kreatív online kurzus
2 éve
8 vicces és kreatív online kurzus
Ha elveszve érzed magad
2 éve
Ha elveszve érzed magad

Jegyzetlap

  • Tanulás, produktivitás
  • Bullet Journal
  • Beszélgetés
  • Blog
Ha felvettek...!

Ha felvettek...!

Először is: gratulálok! Gondolom, még néhány napig tartani fog a sikeres felvételiből adódó mámor, de utána megkezdődik a szervezkedés és az aggódás. Ebből adódóan szeretnék neked egy kis segítséget nyújtani, úgy, mint egyik egyetemi polgár a másiknak. 

Életem legboldogabb pillanata volt, amikor felvettek az egyetemre. Számomra a gimnázium az a börtön, a szabad döntések hiánya és a gyomorgörcs helye volt, és az egyetem szimbolizálta a felnőtt döntéseket, a szabadságot és az izgatottságot.Tény, hogy az egyetemi életem sem alakult problémamentesen, de sokkal boldogabb vagyok itt, mint gimnáziumban valaha voltam.  Úgyhogy jöjjenek azok a tippek!

  • Ne aggódj a bürokrácia miatt

Elsőre talán bonyolultnak tűnhet az egyetemed Tanulmányi Rendszere, a Neptun és az ETR használata, de emiatt nem kell aggódnod, elég hamar bele lehet tanulni. Az indulásnál sajnos elengedhetetlen a papírozás, de utána már könnyebben lehet boldogulni. Egyetlen egy dolgot fogadjatok meg: intézkedjetek időben!

  • Szálláskeresés

Abban az esetben, ha más városba mész lakni egyetemistaként, minél előbb érdemes szállást nézni. Kollégium esetében valamivel könnyebb helyzetben vagy, de ne felejtsd el: a kollégiumba sem jut be mindenki. Személy szerint én nem nyertem felvételt anno az ELTÉ-s kolikba, úgyhogy albérletbe kellett mennem. Három évvel ezelőtt még könnyebben ment a lakáskeresés, de ami most megy az ingatlanpiacon... az valami őrület. Érdemes különböző albérletes Facebook-csoportokat figyelned, itt könnyebben ki lehet szúrni a csalókat, és kellőképpen pörög a rendszer. Illetve Budapesten, nagyobb városokban akad néhány magánkollégium is, ez is egy kellemes opció lehet.

  • Gólyatábor

Abban az esetben, ha a gólyatábor nincs összekötve a beíratkozással és a tanulmányi ismertető prezentációkkal, érdemes megfontolnod, tényleg akarsz-e menni a gólyatáborba. Az tény, hogy egy ilyen program jó buli lehet, megismerkedhetsz a csoporttársaiddal, viszont ne felejtsd el: további 3 éved van rá, hogy megismerkedj velük. Én nem vettem részt a gólyatáborban, mert nem érdekel kimondottan az alkoholizálás és a bulizás, ráaádásul fizetni sem akartam érte. A szakomat illetően nem ért információhiány, tökéletesen megvoltam gólyatábor nélkül.

Szakos csoport

A szakos Facebook-csoport nagyon király dolog, ez lesz az a hely, ahol egymástól fogtok jegyzeteket kuncsorogni a vizsgaidőszak kellős közepén. Érdemes egy ilyen csoportban tag lenni, mert azon kívül, hogy egymásnak segítetek a tárgyaknál, egyéb bürokratikus információk is kikerülnek ide, már a felvételit követő időszaktól kezdődően. Ráadásul néhány HÖK-ös is tagja a csoportnak, akik bármikor tudnak neked segíteni, ha kérdésed adódna. Plusz ismerkedésnek sem utolsó.

Ennyi lenne hát az egyetemista, 0. lépés. Abban az esetben, ha szeretnétek még egyetemista-felkészítő posztot, kérlek, jelezzétek nekem.

komment felsőoktatás egyetem felvételi gólya főiskola gólyáknak felvételi 2017 Tovább
Ha felvettek...! Tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Google+ Tetszik
0
komment

Ajánlott bejegyzések:

  • Felvételi kisokos Felvételi kisokos
  • 25 évesen 10 év munkatapasztalat? 25 évesen 10 év munkatapasztalat?

A bejegyzés trackback címe:

https://jegyzetlap.blog.hu/api/trackback/id/tr812647925

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Facebook

Jegyzetlap

Ez a blog kipróbált módszertani segítséget nyújt mindazoknak, akik élvezetesebbé, játékosabbá és mégis hatékonnyá szeretnék tenni a tanulás folyamatát. Az itt található posztok nem fordítások, hanem az ismerőseim és az általam kipróbált módszerekről szólnak, figyelembe véve a magyar oktatási rendszer természetét.

Mindemellett kiemelt hangsúlyt fektetek a mentális és lelki betegségekre, mert úgy tapasztaltam, a magyarországi mentálhigiéniai állapot katasztrófális. Úgy vélem, erről ma igenis beszélni kell, ráadásul az elavult elhallgatós módszer begyűrűzik az iskolákba is, nagyon sok szorongó, lelkibeteg diákkal lehet találkozni. Tenni szeretnék valamit ez ellen!

Abban az esetben, ha kérdésed vagy felmerülő problémád lenne, kérlek írj egy emailt a jegyzetlapblog@gmail.com címre. 

Keresés

Instagram-doboz

@anita_happyproductivity

határ a csillagos ég!