Ha már ennyire fejlett technika van a kezünkben, használjuk ki minél jobban. Mára már alkalmazások milliói érhetőek el egy gombnyomásra, és szinte a bőség zavarában úszkálhatunk. Ebben a posztban néhány nagyon jól bevált appot ajánlanék, amelyek segítenek a produktivitásban.
- Forest
Egy egyszerű értesítésblokkoló appról van szó, amely bizonyos időre beállítva letilja az értesítésküldést a telefonodra. Mindeközben aranyos fákat növeszhetsz olyan arányban, amilyen gyakorisággal használod az appot. Ha viszont kinyomod a blokkolást, ezzel megölöd a növekfő fácskát. Senki nem akar ilyen kegyetlen lenni, igaz?
- OneNote
Windows felhasználó vagyok, ezért számomra a OneNote a legpraktikusabb jegyzetelős app, mivel telefonra, notebookra és tabletre is automatikusan nyár az operációs rendszerhez. A szinkronizálás segítségével pillanatok alatt bármelyik eszközről elérhetem a jegyzeteimet, amelyekbe képeket, hangokat, videókat rögzíthetek, de ezen kívül lehetőség rajzolásra is. A OneNote-hoz hasonló app még az Evernote, ami szintén nagy népszerűségnek örvend.
- Any.do
Az egyik kedvenc teendőrendezőm, ami jól átlátható, letisztult platformmal rendelkezik. Mind mobilon, mind pedig online verzióban is elérhető. Szerintem egy ilyen appnak az a legnagyobb előnye, hogy könnyen kezelhető, nem rendelkezik felesleges szekciókkal és nem túl beszabályozott. Az Any.do rendelkezik ezekkel a jellemzőkkel, bátran tudom ajánlani.
- Felhőszolgaltató (OneDrive, Dropbox)
Remélem, magyaráznom sem kell, miért érdemes felhőszolgáltatót használni. Egyetemistaként én a tabletemmel készítenem az órai jegyzeteket, amiket azonnal a felhőszolgáltatómba (OneDrive) mentek le, így a notebookomról és a telefonomról és el tudom érni az adott tananyagot. Persze vigyázni kell, mert ami egyszer felkerül az internetre... Ráadásul biztonsági mentésnek sem utolsó.
- Pomodoro Timer
A Pomodoro rendszert már rengetegszer említettem, itt írtam egy összefoglaló posztot, miért érdemes használni.
- Basecamp
Sajnos ezt az appot nem volt alkalmam sokáig tesztelni, pedig nagyon hamar megszerettem. A Basecamp csoportos projektekre specializálódott, könnyen kezelhető és jól átlátható felületettel rendelkezik. Tetszik a minimalista megoldása, ezért bátran ajánlom bármilyen csoportos projekthez.
- Calendar
Személy szerint én a Google Calendart preferálom, mert az időbeosztásom egy részét ide vezetem, de igazából bármelyik naptárszolgáltató megfelel. Érdemes olyat keresni, ami szinkronizálható más naptárakkal és a telefonos teendőlistáddal is.
- Office
Az Office alkalmazásai mára már teljesen jól működnek telefonon is, ezért nem kell feleslegesen a notebook cipelni, ha csak néhány dokumentumat szeretnénk megírni. Természetesen a telefonos verzió nem rendelkezik az összes funkcióval, de attól még nagy segítséget nyújt.
- Lépésszámláló
Néha bele sem gondolunk, hogy a sok rohangálással mennyi lépést, illetve mennyi kilométert teszünk is meg egy nap alatt. Nekem egy Samsung telefonom van, ezért a márka S Health nevezetű appját használom, amit azért szeretek, mert a sétálás, gyalogolás során nem kell külön edzést beállítani, hanem automatikusan számolja a megtett lépéseket, ha a táskámban, kezemben van a telefonom.
Azt hiszem, mindannyiunkban vannak olyan megnyitott tabjai, amikkel nincsen akkor időnk törődni, de az ott megnyitott cikket mindenképp el szeretnénk olvasni. Néhány nap/hét után azonban bűntudatosan bezárjuk a tabot, és többet nem foglalkozunk azzal a cikkel. Erre a problémára találták ki a Pocket nevű appot, ami bővítményként funkcionál a böngészőben, és általa egy kattintással lementhetjük a számunkra releváns oldal linkjét. A Pocketen belül aztán elolvashatjuk és menedzselhetjük a lementett dolgokat.