Az első szemeszter minden esetben az egyetemi élet belerázódáshoz jó, ugyanakkor az egyetemmel kapcsolatos követelmények nem könnyűek, sőt a középiskolához képest szintnehezítés történt. Ha megfogadod az általam felsoroltakat, garantáltan egyszerűbb és kevésbé stresszes féléved lesz.
- Minél hamarabb írjátok meg a beadandókat!
A szorgalmi időszak utolsó két hete tele van zh-kkal, kiselőadásokkal és vizsgabeugrókkal. Mondhatni az utolsó két hét minden napjára jut egy zh, erre már most készüljetek fel. Ebből adódóan nem érdemes az utolsó pillanatra hagyni a 10-20 ezer karakteres beadandókat, mert abból csak felesleges kialvatlanság és összecsapott munka lesz. Azt ajánlom, november tájékán írjátok meg őket, addigra már lesz valami fogalmatok a kurzus tárgyáról.
- Minél előbb könyvtár
Ha egy tárgyra sok olvasnivalótok van, érdemes azokat minél hamarabb beszerezni, a könyvtárakban ugyanis az adott kötetből általában 2-3 darab van csak. Szóval vagy megveszitek, vagy időben kiveszitek azt. Nem szükséges minél hamarabb elolvasni, egyszerűen csak fotózzátok/scanneljétek/fénymásoljátok be.
- Ha túl sok olvasnivaló van...
Ha túl sok olvasnivaló van, dolgozzatok együtt a csoporttársaiddal. Osszátok fel magatok között a könyveket, és készítsetek belőle átfogó, de egyértelmű jegyzeteket, amit aztán megoszthattok egymással.
- Tanulócsoport kialakítása
A tanulócsoportok leginkább a számolós tárgyaknál jönnek jól. Ha többen összedugjátok a fejeteket, hamarabb értitek meg a tananyagot, segíthettek egymásnak, és anélkül kérdezhettek, hogy a tanár előtt hülyének éreznétek magatokat.
- Pontosan legyetek tisztában a követelményekkel
Nem elég annyit tudni egy tárgy követelményéről, hogy vizsga lesz. Milyen vizsga? Máshogy kell tanulni a szóbelire, a kitöltős vizsgára, a karikazósra vagy az esszéírósra. Azt sem elég tudni, hogy egy tárgy teljesítésének feltétele a beadandó. Milyen beadandó és milyen hosszúságú? Egy beadandó lehet tudományos esszé vagy a tananyag összefoglalója is.