Mindannyian így vagyunk vele, nem? Az év elején aktívan vetjük bele a tanévkezdésbe, megígérjük magunknak, hogy folyamatosan tanulni fogunk, nem halogatunk, jelentkezünk felelni még a tananyag elején, odafigyelünk, és minden hasznos információt felírunk. A helyzet azonban az, hogy ez az eltökéltség nagyjából az első hét végéig tart, utána újra elkezdődik a halogatás és a sumákolás. Ismerős, igaz?
Számunkra az iskolakezdés egyfajta új évet jelent, ahol mindenféle fogalmakat teszünk, ami nem csak a tanulmányainkra, de az egész életstílusunkra kihat. Több sport, rendrakás, korán lefekvés, de ahogy írtam, az elhatározás a legtöbb esetben nem tart ki. A mai posztom az említett elhatározás megtartásáról szól, és a napokban további Vissza a suliba poszt következik majd.
Ha azonban te teljesen rendben vagy, akkor gratulálok, és hadd ajánljak a figyelmedbe egy sulikezdéshez jól jövő letölthető kis füzetet!
LETÖLTÖM
Szóval, hogyan tartsuk meg az elhatározásunkat?
- Fedezd fel a miérteket
Miért ez a célod? Mit akarsz vele elérni? Ha ezekre a kérdésekre valódi válasszal tudsz szolgálni, az már egy kész energialökettel jár. Ha a nehéz helyzetben elképzeled, magad elé idézed a motivációdat, a siker nem fog elkerülni.
- Ne markolj túl sokat egyszerre
Ha sok mindent akarsz egyszerre, az a sok dolog előbb vagy utóbb ki fog hullani a kezedből. Jelölj meg egy nagyobb célt/ új szokást, és azt próbáld meg betartani. Tudományos értekezések szerint egy új szokás kialakításához nagyjából 6 hétre van szükségünk, ezt mindig vedd számításba.
- Hívd segítségül a közösség médiát
Bizony a közösségi média nem csak a legnagyobb ellenséged, de a legnagyobb barátod is lehet. Használd a Pinterestet, Twitter, Facebookot, Tumblr-t vagy éppen az Instagramot a motivációd megtalálásához, gyárts új hastageket, kürtöld világgá, milyen produktív projekten dolgozol éppen. Előbb vagy utóbb mások is bevonják magukat a kezdeményezésbe, és így egy jó kis közösségi élmény alakulhat ki, #100dayproductive?
- Ha nem élvezed, tedd élvezetesebbé!
Mostanában valamiért nagyon közkedveltté vált a tanulás démonizálása. A közösségi médiában elterjedt mémeknek hála mára menő lett szenvedni a tanulástól, olyan posztokat kirakni, hogy te valójában mennyire hülye vagy az adott tárgyból, miközben a valóságban teljesen megkeseríti az életedet. Remélem, mondanom sem kell, hogy ez így mennyire nincsen rendben. A tanulási folyamat élvezetesebbé tételéhez nem kell más, mint egy kis intuíció, innováció és kreativitás, vagy ha nincsen semmi ötleted, nézz szét ezen a blogon, hiszen a Jegyzetlap pont ezért jött létre!
Illetve segítségként engedjétek meg, hogy felajánljam az általam készített letölthető munkafüzetet, ami nem csak az évkezdésben nyújt segítséget, de a tanév többi (unalmas, szenvedős) napjára is ideális lehet.